En Etkili Feromon Parfümler Baştan Çıkarıcı Parfümlerde % 25 İndirim 2017 Yılının En Sexy Parfümleri Kokunuzla Büyüleyin 1 Sıkışta Etkilemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Parfümlerin Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir

Güzel kokmak ve rayihanızı etrafınıza misler misali yaymayı elbetteki çoğu kişi ister, istenmeyen kokulardan kurtulmak bazı kalabalık ortamlarda, metrobüs veya kalabalık toplantılarda tahripkar kokulardan kurtulmak için güzel bir metot, fakat parfümlerin bazı zararları da göz ardı edilemez. Uzmanların görüşüne ve şimdiye denk bilinen parfümlerin zararları hakkında sizler için bir liste hazırladık. Burada parfüm kullanım önerilerini de sizlerle paylaşacağız. Bahsedilen şişelenmiş güzel kokuların yan etkileri ve zararlarını 3 başlık halinde inceleyelim.


Parfümlerin Zararları Nedir

Parfümlerin Zararları Hk.

Parfümler içerisinde yer alan bazı kimyasalların insan ve doğaya verdiği zararlar bulunmaktadır, bilgi ve destekleyici fikirleri burada bulabilirsiniz.

Parfüm Kullanıcısına Verdiği Zararlar


Güneşten gelen Ultraviyole (mor ötesi) kısaca UV ışınları ile alakalı bir zarar, parfüm kullanıcı açık bir cilde sıkılan kimyasal bileşenli koku sonrası açık bir alana çıkıp güneşle temas etmesi sonucunda Ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kalıyor ve parfümün temas ettiği yerlerde kırmızı lekelerin oluşması ihtimali söz konusu oluyor. Bahsedilen lekelerin ilerleyen zamanlarda tedavi edilmediği sürede cilt kanserine neden olabilecek sağlık sorunları oluşturabiliyor. Parfüm kullanımına istinaden oluşan kırmızı veya benzer lekeler hemen tedavi edilmelidir.

Değerlendirmenizi önerdiğimiz parfüm kullanımı; parfümü cilde sıkmakta ısrarcı iseniz, güneşte uzun bir süre kalmamak veya güneş kremi kullanarak bu ışınların parfüm ile teması sonucu verdiği zararları önleyebilirsiniz, bahsedilen güneş kremlerinin cildi emmesi yaklaşık 15-20 dakika zaman isteyen bir süreçtir. Elbiseye sıkılan parfüm bu ihtimalden kurtulmak için en iyi çözüm önerisidir.

Migren ve nefes alış-verişinde solunum sorunları yaşayan kişilere zaten doktorları bu gibi şeylerden uzak durmaları konusunda uyarımları yapmıştır.Aynı şekilde Alerji ve cilt sorunları yaşayan kişilerinde parfümlerden ve benzeri koku gruplarından kaçınmaları sağlık açısından rasyonel kriterlerdendir.

Sonuçta parfüm içerisinde de kullanılan bazı kimyasallar vardır ve bunlar kişiye zarar verebilir niteliktedir. Örnek olarak;


  • Nesne veya objeleri çift görme gibi görme bozuklukları,
  • Nefes alıp-vermede zorlanma burunda olan tıkanıklık,
  • Hapşırma veya alerjik fonksiyonel bozukluklar,
  • Karın ağrısı ve öksürük
  • Astım tutması,
  • Ciltte yanma hissinin oluşması,
  • Ciltte kızarıklık veya kaşıntı,
  • Baş dönmesi ve bulantı,

Sahte ve Ucuz Parfümlerin Zararları


Sağlık açısından asıl kritik tehditleri açık parfüm kullanımı ve sahte olan ürünler oluşturmaktadır. Bu parfümler hakkında bazı bilgiler şu şekildedir; Aldehit diye bilinen bir kimyasal kullanılmaktadır bu kimyasal diğer orijinal parfümler içerisinde kullanılır ve zararlı bir madde olarak nitelendirilir. Kokuyu hafifletme ve sübvansiyon için kullanılan bir maddedir. Benzoin ise bazı denek için kullanılan farelerin, lenf düğümlerinin genişletilmesi için kullanılmaktadır. Burada bahsedilen maddeler normal parfümler içerisinde de kullanılmaktadır fakat sahte ve ucuz parfümlerde bol miktarda kullanılmaktadır.

Parfümlerin Doğaya Yaydığı Zararlar


Kimyasal bazı bileşenlerin doğaya, başta ozon tabakasına bilinen bir çok zarar olduğu görülmektedir, bunların içerisinde parfümlerinde ozon tabakasına zararı göz ardı edilemez.

Bundan bir önceki makalemizde cinsel parfümlerin ne gibi etkileri olmaktadır, 10 madde halinde sexy parfümlerin etkilerinden bahsedilmektedir. Yazımızı okumak için buradaki linkimize tıklayabilirsiniz.