En Etkili Feromon Parfümler Baştan Çıkarıcı Parfümlerde % 25 İndirim 2017 Yılının En Sexy Parfümleri Kokunuzla Büyüleyin 1 Sıkışta Etkilemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Psikolojiyi İyi Yönde Etkileyen Kokular

Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesi ile birlikte, kokuların etkili gücünden faydalanmakta psikolojiyi olumlu yönde etkilemesi insanlara dinamizm, ferahlık, canlılık, gibi bir çok etmenin oluşmasına katkı sağlayan bir çok koku bulunmakta.

Gerek yapılan araştırmalar, deneyler veya anketler doğrultusunda bazı kokuların insan psikolojisinde olumlu bir şekilde iyi yönde kalıntı bırakması bu tıbbın devamını sağlayan en büyük faktörlerden bazılarıdır. Öncelikle insan kendinin nereye ait olduğunun farkına varması ve  bu yönde çabalaması gerektiği karşısına çıkan zorlukları bir bir yenmesine inanması, mücadeleci bir karaktere sahip olduğunun farkında olması, onu başarıya götüren faktörler arasındadır.


Psikolojiye İyi Gelen Kokular

Hangi Koku Neye İyi Gelir

Aşağıda başlıklar halinde yazdığımız kokular genel anlamda psikolojiyi düzeltmek için alternatif tıp yöntemleri içerisinde yer alan kokuların bazılarıdır. Kokuların etkili gücünden faydalanan bir çok kişi bulunmaktadır, ve bu yöntemin faydalı olduğu kanısındadırlar.


Aşağıda başlıklar halinde yazdığımız hangi koku neye iyi gelir şeklinde kısa ve açıklayıcı bilgiler içermektedir, bazı koku grupları içerisinden seçilmiş olan en iyilerini liste halinde sunmaya çalıştık, eğlenceli ve kolay okumalar.

Tenzih ederek bir kaç örnek vermek gerekirse, bir kişi 1 hafta boyunca kötü ve berbat kokan bir çöplük ortamında kalması, kişiyi ister istemez olumsuz bir yönde etkilenecektir, bir hafta sonrasında psikolojisi ile birlikte gerek tavır ve konuşmalarında ve gerekse hissettiği halden hiç memnun olmadığı gözlemek zor bir şey olmasa gerek, Birde; o kişinin gül veya benzeri çiçek yada güzel kokan bir bahçede kalması da yukarıda bahsedilenlerin aksine olumlu ve gerçekten mimik ve davranışlarındaki zarafeti sezmemek içten bile olmayacaktır, bu da o kişinin bulunduğu psikolojik durumdan ki rahatlık ve pozitif bir enerji yansıttığı gözlenecektir. Şimdi, hangi kokuların neye iyi geldiği ve psikolojiyi olumlu yönde tedavi edici niteliğe sahip olması konusunda bazı koku örneklerinden ve bu kokuların neye faydalı olduğundan bahsedeceğiz.

Kokuların Etkili Gücü


Aşağıda bahsedilen bitki ve çiçek veya meyve kokularının neye iyi geldiğini ve bunların çoğunda psikolojik alt yapısına sahip rahatsızlıkların olduğu işaret edilmiştir.

Taif Gülü Canlandırıcı Bir Etkiye Sahip


Depresif kişilerde duygusal hislerin yaşanmasında dengeleyici bir etkisi bulunmaktadır. Dinamizm sağlayan bir yapıya sahip olduğundan enerji verici bir koku türüdür. Bıkkınlık ve usanç gibi olumsuz etkileri bir çok insanın üzerinden alır ve negatif  enerjiyi pozitif bir enerjiye çevirerek kişilere olumlu bir katkı sağlar.

Açelya Kokusu Öfkeyi Engelleyici


Kötü enerjinin verdiği duyguları iyi bir enerjiye çeviren açelya öfkeyi ve sabırsızlığı engelleyici etkiye sahiptir. Ayrıca; kabusları da engelleyici bir yapısı olduğu söylenmektedir. Bahsedilen problemleri yok etmeye iyi gelir.

Erik Çiçeği Kokusunun, Bir Çok Özelliği Bulunmakta


Erik çiçeği kokusu 6. hissinizin kuvvetlendirilmesi bakımında etkili bir sezgi gücünün olmasından bahsedilebilir. Telaşlı ve endişeli varsayımlara dayanan bir ruh haline durgunluk kazandırır, kafanızdaki kuruntuları yok edici bir niteliğe sahiptir. Karşı taraf ile diyalog kurmada etkindir, mutluluk, sevinç veya arkadaşlık duygularının etkili bir şekilde yansıtır özelliğinin yanında düşünce veya duyguların aktarılmasında rahatlık sağlamaya iyi gelir.

Ateş Çiçeği Düşünceyi Netleştiren İlahi Ambiyans


Düşünceyi sadeleştiren ve ilahi bilgelik konusunda üstün bir niteliği taşımaktadır. Algı gücünün artmasına istinaden daha saf bir düşünce ve görüş almanızı sağlar. Cömertlik verici bir etkisi ile birlikte kişilikteki engelleri atmaya yardımcı bir fonksiyonu barındırır, bahsedilen özellikler iyi gelir.

Beyaz Çay Dinginlik Vericidir, Uykusuzluğa İyi Gelir


Beyaz çay kokusunun etkilerinden bazıları barındırdığı koku ile ortamı rahatlatan bir niteliğe sahiptir, zihni açmasına istinaden dinginlik vericidir. Özellikle uykusuzluk sorunu ile karşılaşan kişilere beyaz çay iyi gelir. Dengeli bir şekilde beslenmeye iyi gelir ve çoğu kez diyet içinde kullanılır.

Beyaz Gül Hafızayı Güçlendirir ve Sinir Sistemini Düzenler


Beyaz gül kokusu sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, Hafıza karmaşalığın ve zayıflığına pozitif bir katkı sağlayıcıdır. Bazı kullanım amaçlarından biriside zihinsel fonksiyonların kötü olması durumunda kullanılırsa zihni açmaya iyi gelir. Loğusalık dönemlerinde kullanılması doktor kontrolünde olacak şekilde önerilir,

Erguvan Sosyalleşmeye Yardımcı


Erguvan kokusunun en belirgin özellikleri arasında sosyal statü kazanmak için ve sosyal bir ortamda konuşma tavır ve davranışlarda rahatlık hissi uyandırıcı niteliği vardır, kokular odaklanma ve ilgilendiğiniz konuya yoğunlaşmaya iyi gelir, topluluk karşısında konuşmacılara tavsiye edilir, rahatlatıcı etkisi vardır.

Beyaz Gülün Etkileri


Küçük yaştaki çocuklara ve annelere iyi gelir, Bebeklerin sükunet içerisinde uyku uyumasını sağlayıcıdır. Merhamet ve affedicilik duygularının pekişmesine fayda sağlar. Bilgelikte manevi bir enerji sağlar, hoşgörü gibi duygularda pozitiflik sağlar. Kişiye öz güven verici özelliği vardır buna istinaden başarılı olmakta fayda sağlar.

Dark Amber Çeşitli Manevi Bir Etki


Maneviyat yatkın bir kokusu ile çeşitli biçimlerde etki sağlar, amberin psikolojik bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Psikolojik ve depresyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Öz eleştiri yapanlara ve kendini kötü hissedenlere tavsiye edilir ve öz güven verici bir tesiri vardır. Panik atak gibi rahatsızlıklarda kullanılmasında fayda vardır.

Misk-i Cinsel Arzu Etkileri


Fiziki bir direnç sağlayıcı etkileri vardır. Bedeni dinamikleştirme gibi etkileri vardır, cinsel isteğin artmasında etkilidir, ayrıca üreme kuvvetinin arttırılmasında kullanılır. (yumurta vb.) Hafıza eksikliğinin giderilmesine iyi gelir, heyecanlanma gibi hislerin sağlanmasında dengeyi koruyucu etkisi vardır.

Sardunya Geçmişin Olumsuzluklarından Kurtulma


Geçmişteki acıları bu güne taşıyan ve bundan olumsuz bir şekilde etkilenen kişilerin kullanılması tavsiye edilmektedir, bilek kısımları olmak üzere nabız bölgelerine sürülmesi ile kullanımı tavsiye edilir.

İncir Yaprağı Panik ve Öfkeye Karşı


Duygusal bozulmaları gideren bir etkiye sahiptir. Cesaret verici özelliği ve zihni canlandırmaya iyi gelir, panik ve öfke kontrolünü yapmada etkindir.

Kan Portakalı Odaklanmayı ve Dikkati Artırır


Kan portakalı kokusu dikkat dağınıklığını gidermeye ve odaklanmayı artırmaya faydalıdır. Bazı araştırma verilerine göre sınav öncesi kullanıldığında fotolitografi bir etki oluşturuyor ve sınav heyecanını gidermeye iyi geliyor.

İstanbul dahil olamak üzere Posta Kodu: 34000 bir çok şehirlere kargo gönderim hizmetimiz bulunmaktadır.

Hastang: #PsikolojiyiİyiYöndeEtkileyenKokular #HangiKokuNeyeİyiGelir #KokularınFaydaları

Bundan bir önceki makalemizde cinsel parfümlerin nasıl seçilmesi gerektiği hakkında kriterler ve önemli özelliklerden bahsedilmektedir. ''Azdırıcı Parfüm İpuçları'' başlıklı yazımızda maddeler halinde cinsel isteği artıran özellikteki parfümler nasıl olmalı konusuna değinilmiştir. Makalemize yukarıdaki link üzerinden göz atabilirsiniz