En Etkili Feromon Parfümler Baştan Çıkarıcı Parfümlerde % 25 İndirim 2017 Yılının En Sexy Parfümleri Kokunuzla Büyüleyin 1 Sıkışta Etkilemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyak, kişilerde seksüel duyguların veya isteğin artmasını sağlayan temel madde olarak tanımlanmaktadır. Afrodizyak içeren herhangi bir madde kullanıldığında veya algılandığında, kişide (bay veya bayan) cinsel istek artışı meydana gelir, normale oranla cinselliğe karşı daha fazla ilgi duyar ve buna doğru orantılı olarak, cinsel ilişki esnasında da performans ve haz bakımından daha üst seviyelerde bir ilişki yaşar.

Fransızca'da ''aphrodisiaque'' olarak kullanılan cinsel uyarıcı maddeler ''afrodizyak'' olarak günümüz Türkçesinde yerini almıştır. Cinsellikte isteğin artmasında etkilidir. Yukarıda afrodizyak nedir sorusunun cevabı kısaca bahsedilmiştir, afrodizyaklar hakkında daha fazla bilgileri aşağıdaki başlıklar halinde bulabilirsiniz.Afrodizyak Nedir

Afrodizyak Nedir

Erkeklerde ve bayanlarda cinsel isteğin artmasını sağlayan maddelerin genel adınana afrodizyak denir. Afrodizyak Bazı Bitkilerde, Meyve ve sebzelerde, bilimsel olarak netleşmiş gıda ve kokular içerisinde bulunan geniş yelpazeli bir madde olarak adlandırılır.

Geçmişten Günümüze Afrodizyak


İnsanın bulunduğu dünyada, yaşamından bir parçası olan cinselliğin önemi geçmişte olduğu gibi günümüzde de özel bir anlam ifade etmektedir. Genel olarak tarih bilimciler ve araştırmacılar cinsellik hayatına daha fazla heyecan ve zevk katmak için doğada bulunan bitkilerden elde ettikleri macun, koku yada gıdalar ile cinsel gücü artıran karışımlara başvurmuşlardır.

Buna örnek olarak Asya'da şeker ve sütün içerisine kaynatılmış keçi yumurtalığı koymak, Yakın doğu ülkelerinde kurutulmuş oğlak safrası (bayanlar için) tüketilmesi veya gergedan boynuzu afrodizak etkisi yaratan bazı ürünlerdir.

Günümüzde ise bilim ve araştırmaların ilerlemesine paralel olarak afrodizyaklar, kokuların karışımından oluşan parfümler, doğal karışımlardan oluşan mönüler, masaj yağları, bitkisel destek ürünleri gibi sayamayacağımız bir çok ürünler içerisinde kullanılmaktadır.

Afrodizyaklara Neden İhtiyaç Duyarız


Günümüz hayatında giderek kötüleşen doğal yaşam şartlarının kısıtlanmasına bağlı olarak bireylerde beliren hormonsal veya psikolojik rahatsızlıklar vücudumuzda bir çok şeyi etkilediği gibi cinsel yaşam üzerinde de olumsuz etkisini göstermektedir. Özellikle depresif hastalıklarda cinsel isteğin minimuma inmesi seksüel aktivitenin olumsuzlaşmasına neden olan başlıca etmenlerden biridir.

Afrodizyaklar cinsel yaşamdan alınan hazzı belirli bir seviyede artmasını sağlayan maddelerdir. Bazı kişilerin cinsel hayatında olumsuzluk yaşaması moral düzeyini de etkileyerek, normal hayata nüks ederler, seks hayatının düzenli bir şekil almasına istinaden bireyler belirli afrodizyak içerikli ürün kullanarak ihtiyaç duyduğu seksapaliteyi artırabilme ihtimalleri vardır.

Afrodizyaklı Ürün Kullanımında Dikkat


İnsan sağlığının önemini hiçe sayan bazı ürün satıcıları en fazla faaliyeti diyet ve zayıflama ürünlerini satan ve cinsel destek ürünleri olan bu sektör içinde kendini göstermektedir, unutulmamalıdır ki; sağlığımızın yerine olmaması büyük ve üzücü bir şeydir, özellikle ağız yoluyla alınan ve vücudumuzda etki gösteren afrodizyak ürünlerini kullanmadan önce doktor kontrolleri yapılarak herhangi bir alerji ve negatif etki yapacak afrodizyaklardan uzak durulmalıdır.

Kimyasal içerikli olan ve insan sağlığını riske atan cinsel istek artırıcı ürünlerden uzak durmanızı önemle tavsiye ederiz. İstenildiği takdirde, genel olarak doğal olanları veya koku içerikli ürünleri kullanmanız tavsiye ederiz. Dikkat etmeniz gereken sağlığınızı lütfen risk etmeyiniz.

Daha önceki yayınımızda parfümlerde ''nota'' ne anlam ifade etmektedir, üst nota, kalp notası ve dip notaların parfüm içinde fonksiyonundan bahsedilmektedir, bu konuda daha fazla bilgi için linkimize tıklayarak yazımıza göz atabilirsiniz.

5 yorum

inanıyorum ki siz gerçekten insan sağlığını önemsiyorsunuz onun için sizi tebrik ederim yazınızı okudum doğruları yazmışsınız.

ben bu arada afrodizyağın ne olduğunu öğrendim çok merak etmiyordum ama yinede iyi oldu bilgi açısından faydalı buluyorum başarılar

şimdilik bu cinsel konular hakkında bilgilerim yeter sırada diğer bilgilere geçiyorum teşekkür ederim

ayrıca bu konu hakkında cinsel uyarıcı parfümü sizden aldım umduğum kadar değildi ama işimi gördüm pişman olmadım en azından ilgi çekici yanı var

geçmiş günlerden gelen afrodizyaklar bir ok şeylerde bulunuyor ben en fazla koku olanlarını beğeniyorum hani tütsü gibi parfüm gibi veya losyon yada masaj yağları gibi bunlar benim tercihim tabi bence koku daha mantıklı